Skype status
My status

SÁSOVSKÉ VIANOCE

Mágia svetla a tmy

V podvečer, 16. novembra, sa v átriu ZŠ Sitnianskej uskutočnila svetelná šou. Priestor, ktorý sa využíva len v úvode a v závere školského roka, získal nové uplatnenie.

Deti v maskách spolu s rodičmi vstupovali do sveta tmy. V jej útrobách si mohli vychutnať dymiaci nápoj. Stačil malý záblesk a všetky oči sledovali, čo sa bude diať. Z okien školy začali vychádzať temné bytosti. Projekcia premietaná na stenách ožila a vstúpila medzi divákov. Ich jedinou nádejou bolo svetielko ako symbol nádeje, ochrany a istoty. Žiaci rozpovedali magický príbeh, v ktorom využili hru svetla a tmy. Tanečníci zo základnej školy sa predviedli s  vlastnou choreografiou. Rozhýbali každého. Záver celej akcie zakončil ohňostroj. Obrovská žiara na tmavej oblohe vytvorila farebné divadlo.

Škola sa už dlhšie obdobie snaží revitalizovať priestory átria a sprístupniť ho širšej verejnosti. Komunitná nadácia Zdravé mesto v novembri finančne podporila tieto zámery, a tak sa átrium opäť otvorí pre deti aj dospelých 20. decembra počas Sásovských Vianoc.

Gratulujeme

k výbornému umiestneniu vo výtvarnej súťaži Ochranárik očami detí - (2x1. miesto, 2x2. miesto a 3. miesto) a zároveň blahoželáme k 3. miestu v minihádzanej v 1. kole súťaže bystrických škôl.

Premena tradičnej školy na modernú